Image
نرم افزار بیمه تجارت

خسارت مالی بیمه های اتومبیل
پرونده‌ های خسارت مالی بیمه های اتومبیل شامل خسارت های مالی بیمه‏نامه شخص ثالث و بیمه های بدنه شرکت بیمه تجارت از طریق شرکت ارزیابی خسارت بیمه ای سامان نگار ایرانیان (سهامی خاص) به شماره ثبت ۲۸۴۸۹۳ و دارای پروانه ارزیابی خسارت از سوی بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران، ارزیابی و خسارت آنها در کمترین زمان ممکن پرداخت می گردد.
این شرکت با دارا بودن بیش از ۲۵ شعبه ثابت  و ۱۵۰ دستگاه اتومبیل گشت سیار در سراسر کشور و نیز منابع انسانی متخصص و متعهد در زمینه کارشناسی و ارزیابی خسارت مالی اتومبیل خدمات کارشناسی خود را در محل درخواستی بیمه گذار یا زیان دیده و در حداقل زمان ممکن ارائه می نمایند.
"مشاهده لیست و مشخصات شعب پرداخت خسارت"

روش دریافت خدمات و اعزام کارشناس سیار:
۱- بلافاصله پس از وقوع حادثه با اطمینان از معتبر بودن بیمه نامه شخص ثالث مقصر حادثه یا بیمه نامه بدنه، مراتب را بایستی به شماره فراگیر ۸۴۳۲۵-۰۲۱(شرکت ارزیابی خسرت سامانگار ایرانیان) اعلام نموده و اطلاعات مورد نیاز همکاران را ارائه فرمائید بدیهی است شماره پرونده شما بطور اتوماتیک به صورت پیامک به شما اعلام می گردد.
۲- کارشناسان این شرکت بلافاصله پس از اعلام حادثه توسط زیان دیده، با شماره همراه شما تماس حاصل نموده و در خصوص زمان و محل بازدید هماهنگی لازم خواهد شد.
۳- کارشناسان این شرکت با اتومبیل های آرم دار، کارت شناسایی معتبر و تجهیزات کامل به محل اعلامی شما اعزام و اقدام به بررسی و تعیین خسارت اولیه می نمایند.
۴- برآورد و تعیین خسارت اولیه توسط کارشناسان این شرکت ملاک نهایی پرداخت خسارت نمی باشد و پرونده شما برای بررسی و تایید نهایی توسط سیستم نرم افزاری یکپارچه به ستاد اتومبیل ارسال و توسط کارشناسان ارشد مورد بررسی و تایید نهایی قرار می گیرد.
۵- خسارت نهایی تأیید شده به شماره حساب اعلامی از سوی زیان دیده و در کوتاه ترین زمان ممکن واریز می گردد.
مدارک و مستندات مورد نیاز جهت تشکیل پرونده خسارت مالی شخص ثالث:
جهت تکمیل پرونده و استفاده از خدمات کارشناسی سیار طرفین حادثه دیده( مقصر و زیان دیده) بایستی در زمان حضور کارشناس همراه با مدارک کامل و اتومبیل های مربوطه در محل تعیین شده حاضر باشند.
مدارک مورد نیاز:
۱-  گواهینامه مقصر و زیان دیده
۲-  کارت خودرو یا شناسنامه خودرو مقصر و زیان دیده
۳-  بیمه نامه شخص ثالث مقصر و زیان دیده ( اصل )
۴-  کروکی پلیس راهنمایی و رانندگی ( در صورت عدم ارائه کروکی پرداخت خسارت و میزان آن بر اساس مقررات شرکت بیمه انجام خواهد شد.)
۵- حضور هر دو خودروی مقصر و زیان دیده که مواضع آسیب دیده آنها بازسازی نشده باشد.
۶- شماره شبا و شماره حساب بانکی زیان دیده (صاحب سند) جهت واریز خسارت
مدارک مورد نیاز جهت تشکیل پرونده بیمه نامه بدنه:
۱-  گواهینامه
۲-  کارت خودرو یا شناسنامه خودرو
۳-  بیمه نامه بدنه ( اصل )
۴-  بیمه نامه شخص ثالث ( اصل )
۵-  در صورت سرقت اعم از کلی و جزئی ارائه گزارش مقامات انتظامی و مراجع قضایی
۶- شماره شبا و شماره حساب بانکی زیان دیده (صاحب سند) جهت واریز خسارت
نحوه اعلام اعتراض به برآورد و یا عملکرد کارشناس:
در صورت وجود هرگونه اعتراض و شکایات از وضعیت برآورد خسارت یا نحوه برخورد کارشناس می توانید مراتب را به شماره همراه ۰۹۳۳۱۶۴۴۱۱۰ پیامک نموده یا مراتب را به آدرس الکترونیکی info@samannegar.ir ارسال نمایید.
اطلاعات لازم و مفیدی که باید بدانید:
– پس از اعلام حادثه به مرکز پیام شرکت سامان نگار ایرانیان (۸۴۳۲۵-۰۲۱) به طور اتوماتیک شماره پرونده شما به شماره تلفن همراه ثبت شده در مرکز پیام این شرکت پیامک می گردد.
– بر اساس ترافیک کاری در منطقه استقرار شما، کارشناسان این شرکت با شما تماس گرفته و زمان بازدید و محل بازدید را هماهنگ خواهند نمود.
– در صورت نقص مدرک و عدم ارائه به کارشناس در زمان بازدید و یا نیاز به تهیه مستندات تکمیلی حداکثر ۱۰ روز کاری فرصت خواهید داشت در غیر این صورت پرونده مختومه و بایگانی خواهد شد.
– در صورت عدم توافق با مبلغ تعیین شده خسارت توسط کارشناس این شرکت اتومبیل خود را به هر نمایندگی مجاز مورد وثوق خود هدایت نموده و جهت بازدید مجدد و انعقاد قرارداد بازسازی قبل از شروع بازسازی با شرکت سامان نگار ایرانیان تماس حاصل نموده و مراتب را اعلام نمایید.
– از پرداخت هرگونه وجه به عنوان هزینه ایاب و ذهاب یا غیره به کارشناسان این شرکت پرهیز نموده و در صورت مطالبه هرگونه وجه  یا غیره مراتب را به ستاد مرکزی شرکت سامان نگار ایرانیان با شرکت بیمه تجارت نو اعلام فرمایید.
– لازم به ذکراست برآورد های انجام گرفته توسط کارشناسان این شرکت مبلغ قطعی قابل پرداخت خسارت نبوده و برابر مفاد و شرایط بیمه نامه و شرایط منضم شامل کسورات قانونی می گردد.
– جهت حفظ حقوق طرفین در زمان ارتباط با شرکت کلیه مکالمات تلفنی ضبط می گردد.