بیمه مسئولیت
امروزه با توسعه جوامع و گسترش فعالیت‌های اجتماعی، هر شخصی می‌تواند در نتیجه عمل یا ترک عمل خود خطری ایجاد نماید و موجب زیان به دیگری گردد و مسئول شناخته شود که در این صورت باید خسارت وارده را جبران کند. شرکت بیمه “تجارت نو“ نیز در همین راستا جهت حمایت از شخص مسئول حادثه خسارات جانی و یا مالی مربوطه را با انواع بیمه‌نامه‌های مسئولیت جبران می‌نماید.

انواع بیمه‌های مسئولیت:

۱- بیمه مسئولیت کارفرما در قبال کارکنان

شامل بیمه مسئولیت کارفرمایان واحدهای خدماتی، تولیدی و صنعتی، پیمانکاران پروژه های عمرانی و سازندگان ساختمان از سوی شرکت بیمه تجارت نو می باشد که پوشش هایی نظیر جبران خسارت های حین ماموریت خارج از کارگاه، پوشش اماکن وابسته به کارگاه، خسارت های ناشی از حوادث نقلیه موتوری داخل کارگاه، پوشش مسئولیت پیمانکاران فرعی، پوشش مسئولیت مهندسان ناظر یا مشاور، پرداخت خسارت بدون رای دادگاه، پرداخت خسارت پزشکی بدون اعمال تعرفه، جبران مطالبات سازمان تامین اجتماعی و خدمات درمانی(ماده ۶۶ سازمان تامین اجتماعی)، پوشش شخص کارفرما و پیمانکار، پوشش خسارت های جانی وارده به اشخاص ثالث، ما به التفاوت دیه هر سال علاوه بر میزان تعهدات خریداری شده در بیمه نامه حداکثر تا ۳ سال، پرداخت دیه دوم، پرداخت غرامت روزانه کارگران خسارت دیده، صدمات جسمی کارکنان بر اثر حوادث غیر مرتبط با فعالیت اصلی بیمه گذار و …… را تامین می کند.

۲- بیمه مسئولیت حرفه ای

هر شخص که استغال به شغل و حرفه ای دارد، ممکن است بر اثر خطا، قصور و یا غفلت موجب ایراد خسارت به جان و یا مال دیگران شود؛ چه حادثه ناشی از عملکرد خود و چه ناشی از عملکرد زیردستان وی باشد. شرکت بیمه تجارت نو مسئولیتی ناشی از حرفه تخصصی هر شخص مانند پزشکان، پیراپزشکان، مهندسان، مالکان اقامتگاه ها، تعمیرگاه ها، وکلا و … را در برابر دیگران بیمه می کند.

۳- بیمه مسئولیت تولیدکنندگان کالا

به موجب این ببیمه نامه، شرکت بیمه تجارت نو متعهد می شود خسارات جانی یا مالی وارد به مصرف کنندگان و اشخاص ثالث که ناشی از عدم ایمنی، عیب و نقص کالای تولیدی و عرضه شده توسط بیمه گذار بوده را براساس بیمه نامه صادره جبران کند.

۴- بیمه مسئولیت مدنی عمومی

شرکت بیمه تجارت نو مسئولیت مدیران پروژه و صاحبان شغل و یا فعالیت را در قبال اشخاص ثالث و استفاده کنندگان از خدمات بیمه می کند. نظیر مسئولیتن ناشی از نصب و نگهداری تابلوهای تبلیغاتی و بیلبوردها، مسئولیت نصابان آسانسور و پله برقی، مسئولیت فنی بیمارستان ها و کلینیک ها، مسئولیت دارندگان ماشین آلات راهسازی، صنعتی و کشاورزی، مسئولیت جامع شهرداری در قبال شهروندان، مسئولیت ناشی از آتش سوزی در قبال همسایگان، مسئولیت ناشی از اجرای پروژه های آب، گاز، فاضلاب و مخابرات، مسئولیت ناشی از اجرای عملیات ساختمانی در برابر اشخاص ثالث، مسئولیت پیمانکاران، مسئولیت پارکینگ داران، مسئولیت مدیران و مجریان نمایشگاه ها و …..

۵- بیمه مسئولیت مدنی ناشی از قرارداد (مسئولیت قراردادی)

دو طرف یک قرارداد ممکن است به طور غیر عمد یا سهوی در نتیجه عدم رعایت مفاد قرارداد باعث زیان به طرف دیگر شوند. شرکت بیمه تجارت نو با صدور این بیمه نامه خسارت های مالی ناشی از مسئولیت بیمه گذار وارد به طرف دیگر قرارداد را تحت پوشش قرار می دهد نظیر بیمه نامه های مسئولیت مدنی متصدیان حمل و نقل داخلی و بین المللی(cmr)، مسئولیت مدنی موجر در قبال مستاجر، مسئولیت مدنی مستاجر در قبال موجر و ….

این شرکت بیمه های مورد نیاز اشخاص را با هدف تامین سلامت، ارائه امنیت و آرامش در زمان نیاز و به منظوذ کاهش نگرانی های احتمالی در هنگام بروز بیماری و حادثه در کشور ارائه می کند و در تلاش است که بدین وسیله تکیه گاهی مطمئن و مستحکم برای کلیه اقشار جامعه باشد.